Początek roku szkolnego to wiele emocji nie tylko związanych z samą nauką, końcem wakacji i koniecznością zmiany organizacji dnia całej rodziny, ale również czas wyboru zajęć pozalekcyjnych. Taniec, pływanie, muzyka, robotyka, szachy, a może kurs językowy dla dziecka? W podjęciu decyzji nie pomagają liczne, atrakcyjne oferty, które chcą przykuć naszą uwagę. Zastanawiasz się nad zapisaniem dziecka na zajęcia językowe? 

 

Kurs językowy dla dziecka  – co możecie zyskać?

 

#1 Niech Twoje dziecko stanie się jednym z 1,5 miliarda ludzi posługującym się obecnie językiem angielskim. Imponująca liczba?

#2 Wyjazd na wakacje? Przyjaciel z drugiego końca świata? Komunikacja m.in. w tych sytuacjach będzie dla Twojej pociechy błahostką.

#3 Zajęcia grupowe rozwijają kompetencje społeczne dziecka, m.in. współpracę z rówieśnikami, asertywność, czy umiejętność odnalezienia się w danej sytuacji. Twoje dziecko jest nieśmiałe? Podczas zajęć grupowych otworzy się i zyska pewność siebie. Pomyśl, jak to zaowocuje w życiu dorosłym!

#4 Połączenie nauki z zabawą pomaga oswoić się z powrotem do szkoły po wakacjach. Wiemy, że takie powroty potrafią być trudne: wbicie się w rytm zadań domowych i klasówek sprawia, że Twoja latorośl marudzi jak młoda hiena. Pokazanie dziecku, że nauka może również oznaczać zabawę pozwoli pociesze nie tylko wbić się w ten rytm, ale również wykształcić pozytywne skojarzenie nauki.

#5 Nauka języków obcych bardzo rozwija umysł i ćwiczy pamięć dziecka. Dodatkowo poprawia koncentrację, więc każdy uczeń będzie sobie lepiej radził podczas nauki innych umiejętności i przedmiotów w szkole.

#6 Gramatyka? Test ze słownictwa? Tłumaczenie tekstów? Nauka języka obcego (na szczęście!) nie ogranicza się tylko do elementów wpajanych nam od małego. To również poznawanie świata: ludzi, kultur i tradycji. A Stacja Język razem we współpracy z National Geographic Learning wie, jak to się robi!

 

Kurs językowy dla dziecka – sport dla umysłu

 

Jako miłośniczki aktywnego trybu życia wiemy, jak bardzo ważny jest ruch i zaszczepienie tego bakcyla jeszcze w wieku szkolnym. Warto w natłoku treningów ciała znaleźć czas na gimnastykę dla mózgu i czerpać wszystkie wyżej wymienione korzyści z nauki języka obcego. Kto wie, może Twoje dziecko jest przyszłym Lewandowskim. Więc jak tu udzielić wywiadu w światowej telewizji bez znajomości języka angielskiego?

0 0 votes
Article Rating