Specjalnie dla Ciebie przygotowałyśmy opis pięciu kanałów na Youtube, które wesprą Cię w nauce angielskiego. Możliwe też, że podczas oglądania nie raz uśmiechniesz pod nosem.

Oczywiście polecamy tylko tych, których podejście do nauczania podzielamy. Uważamy, że dobrze, by nauczyciel angielskiego powinien być choć trochę wyluzowany – nasz wybór nie powinien zatem nikogo zaskoczyć!

Filmy na Youtube są świetne, kiedy akurat czujesz, że dziś masz słabszy dzień, a mózg i tak nie zarejestruje zbyt wielu nowych słówek. To czasem po prostu forma relaksu, ale bardziej pożytecznego – bo choć świadomie nie chcesz się uczyć, to na pewno jakieś informacje dotrą do Twojej podświadomości. I może zostaną tam na dłużej!

Na blogu Stacji Język czeka też na Ciebie wpis o polecanych przez nas kanałach Youtube dla dzieci. Znajdziesz go tutaj:

 

Bajki i piosenki dla dzieci po angielsku, które uczą i bawią

Gotowi na nasz przegląd? Aby przenieść się na wybrany kanał, kliknij w nagłówek. 🙂

Po Cudzemu

Na początek patriotycznie, bo z naszego podwórka. Arlena Witt kładzie nacisk na wymowę słówek, a więc możesz za nią powtarzać w trakcie oglądania. Dodatkowo pokazuje użycie danych słów w różnych kontekstach (filmy, seriale, piosenki), dzięki czemu łatwo zapadają w pamięć. 

Rock Your English 

Pozostajemy w polskich klimatach – oto Paweł Grabias, który w energetyczny sposób opowie Ci o angielskiej gramatyce. Tu nie ma szans na nudę i przysypianie przez monotonny głos nauczyciela. Po obejrzeniu odcinka nie tylko masz więcej wiedzy, ale i jakby energii więcej, żeby uczyć się dalej.

Eat sleep dream English 

Prowadzony przez prawdziwego pasjonata nauczania. Z tego kanału również dowiesz się sporo o wymowie angielskich słówek. Wystarczy spojrzeć, jak Harry Styles tłumaczy wymowę słowa „comfortable” – i odtąd na zawsze będziesz pamiętać, że tam nie ma żadnego stołu.

English with Lucy 

Lucy Bella Earl to jedna z najpopularniejszych Youtuberek zajmujących się językiem angielskim. Polecamy ją z czystym sumieniem – posłuchasz tam doskonałej wymowy i brytyjskiego akcentu, a także zgarniesz ciekawostki na temat językowego savoir-vivre’u w różnych sytuacjach. Czy wiesz, że „you’re welcome” można zastąpić wieloma innymi opcjami, gdy ktoś Ci dziękuje? Tutaj dowiesz się więcej: Do NOT say „You’re welcome”.

Anglophenia

Kanał niestety długo nie był aktualizowany, ale wciąż znajdziesz tam mnóstwo filmów. Kate Arnell opowiada nie tylko o języku angielskim, ale i o elementach brytyjskiej kultury i historii Wielkiej Brytanii. Wszystko w krótkich, treściwych i często zabawnych filmach.

Tadam! Już te pięć kanałów oferuje Ci rozrywkę i naukę na dobrych kilka miesięcy, ale mamy jeszcze kilka opcji, jeśli idziesz z nauką jak burza:

  • Learn English with TV series
  • TedEd
  • TedTalks
  • Ted.

To co, od którego kanału zaczynasz? Daj nam znać na Facebooku!

5 2 votes
Article Rating