Na pewno chcesz, żeby Twoje dziecko uczyło się angielskiego z mądrych źródeł. Specjalnie dla Ciebie przygotowałyśmy kilka propozycji, które z czystym sumieniem pokażesz swojemu dziecku – nie bojąc się przy okazji, że te filmiki zrobią mu gąbkę z mózgu. 🙂 To rozwojowe i pozytywne kanały!

Kliknij w nagłówek z nazwą, a przeniesiesz się do interesującego Cię kanału.

Super Single Songs

Będą odpowiednie dla maluszków w wieku od 3 do nawet 7 lat. Te piosenki mają bardzo szeroki zakres tematyczny, a proste utwory szybko się przyswajają. Teledyski są przejrzyste i ułatwiają zrozumienie tekstów piosenek, ale nie są niezbędne – same piosenki też bardzo cieszą dzieciaki. Dodatkowo maluchy mogą przy tym nawet potańczyć, bo postaci w większości piosenek tańczą, wykonując proste ruchy. A jak wiemy, młodzi ludzie uwielbiają naśladować. 🙂

Cocomelon

Dla dzieci od 3 do 7 lat. Tutaj mamy stałych bohaterów – rodzinę z dziećmi. Mali widzowie łatwiej utożsamiają się z bohaterami. Dzięki temu często maluchy odbierają te teledyski jako krótkie bajki, a nie naukę angielskich piosenek.

Co dają projekty kreatywne na angielskim dla dzieci

 

 

The Singing Walrus

Te piosenki będą super dla dzieci od 6 do 9 lat. Można je wspaniale wykorzystać do edukacji wczesnoszkolnej, a czasem nawet w 4 klasie. Teksty tych piosenek są już bardziej skomplikowane, a w utworach pojawiają się zmiany tempa śpiewania tych samych wersów. Przykład? Jedna z piosenek pomaga zapamiętać dni tygodnia, a dzieci śpiewają wolno, szybko, wolno, cicho, głośno – dzięki temu się nie nudzą, a jednak powtarzają ciągle ten sam tekst i słowa zostają w ich głowach.

Steve & Maggie

Są to krótkie historyjki zabawnego Steve’a i wrony Maggie. Będzie w porządku dla dzieci od 4 do 8 roku życia. Te historie wprowadzają słówka, które dzieci chwytają w mig. Musimy przyznać, że mamy trochę inny gust, jeśli chodzi o treści na youtube dla dzieci… Ale maluchy to uwielbiają, a to najważniejsze.

English Learning Goldmine

Bardzo możliwe, że również Tobie te piosenki wpadną w ucho… Żeby nie było – ostrzegałyśmy. 🙂 Utwory wprowadzają zagadnienia gramatyczne, które podchwycą dzieci w 4 i 5 klasie. Wielu tych piosenek nie ma, ale są treściwe i maluchy na pewno zapamiętają z nich kluczowe rzeczy.

Topsy&Tim – WildBrain

Ten kanał mogą oglądać od 5 do nawet 11 roku życia. To historie na około 10 minut, a główne role grają w nich dzieci: Topsy i Tim. Mali widzowie oglądają codzienne rodzinne życie, a także tematykę kulturową, np. sprawy związane z Halloween i Bożym Narodzeniem. Przy okazji mogą oswoić zagadnienia związane z dentystą albo codziennymi obowiązkami. Bohaterowie posługują się prostym językiem, co dobrze wpływa na motywację dzieci – będą chętnie to oglądać, bo sporo zrozumieją z dialogów postaci.

Mamy nadzieję, że któryś z kanałów dla dzieci po angielsku przypadł Wam do gustu! Co polubiły Wasze dzieciaki? Koniecznie dajcie nam znać. Zapraszamy przy okazji do naszej grupy na Facebooku: Załoga Stacji Język. Dostarczamy tam sporo językowych ciekawostek!

5 1 vote
Article Rating