Nadchodzi Halloween! Dobrze wiemy, jak dzieciaki uwielbiają to święto, dlatego podsuwamy dziś trzy pomysły na wspólne, rodzinne obchody tego dnia.

Jeżeli, Drogi Rodzicu, mówisz choć trochę po angielsku – albo chociaż chcesz spróbować – to przy każdej z tych zabaw możesz poszerzyć ze swoim dzieckiem zasób słownictwa. 🙂 Miej w zanadrzu słownik albo smartfon i szukajcie angielskich słówek związanych z czynnościami, które będziecie wykonywać. To banalny, ale skuteczny sposób na naukę – zwłaszcza jeśli zabawom towarzyszą pozytywne emocje. W końcu wtedy zapamiętujemy najlepiej.

Lampion z dyni

Wydrążenie dyni tak, by stała się lampionem, to dość oczywisty pomysł, ale na pewno jeden z najlepszych. Właściciele małych rączek chętnie przystąpią do pracy, a przy tym rozwiną umiejętności manualne i spędzą wartościowy czas z rodzicami. To dobry moment, by sobie pogadać o tradycjach innych kultur i sprawdzić, jak po angielsku nazwać różne kuchenne sprzęty.

Na koniec zabawy nie wyrzucamy miąższu z dyni, bo na dziecko czeka kolejna atrakcja.

Ciasto albo zupa z dyni

A może jedno i drugie? Z jednej dużej dyni można zrobić zarówno zupę z dyni na obiad, jak i ciasto na deser. O wartości wspólnego gotowania z dziećmi pewnie nie musimy się rozpisywać. 🙂 Podrzucamy za to kilka propozycji dań z dyni, dzięki którym zawartość lampionu się nie zmarnuje.

Zupa krem z dyni

Ciasto dyniowe

Muffiny z dyni z popcornem

Gdybyście chcieli spędzić w kuchni trochę więcej czasu, warto zainteresować się koszmarnymi przekąskami na imprezę halloweenową. Uwaga! Niech Was nie zaskoczą propozycje w stylu „oczy do jedzenia”. 😉

Rodzinny wieczór z dynią w tle

W zależności od tego, ile lat mają Twoje pociechy, możecie spędzić halloweenowy wieczór na czytaniu książek i oglądaniu bajek związanych z Halloween, albo na oglądaniu horrorów lub ich parodii. Wiele filmów animowanych i seriali emituje specjalny odcinek, którego fabuła kręci się wokół tego święta.

Halloween w Polsce wciąż wzbudza sporo kontrowersji, więc dobrym pomysłem na wspólnie spędzony czas będzie też zwyczajna rozmowa na temat tradycji innych kultur. Przy okazji można szepnąć dziecku, że tutaj wcale nie chodzi o wywoływanie duchów i umniejszanie świętu obchodzonemu 1 listopada. W większości przypadków to dla maluchów po prostu dobra zabawa. 🙂

Życzymy Wam udanych obchodów tegorocznego Halloween! Jeżeli chcecie sprawdzić, które horrory warto obejrzeć, zapraszamy do wpisu:

0 0 votes
Article Rating