Co kupić dziecku na święta? Dla swojego to jeszcze łatwiej coś wymyślić, ale już bez jasnych wskazówek od rodziny trudno trafić z podarunkiem dla bratanków, siostrzeńców, młodszych kuzynów i wnuków… Dlatego przychodzimy z pomocą i podpowiadamy, co kupić na święta maluchom uczącym się angielskiego.

Rach Ciach

Jest to gra wymagająca koncentracji. Ma kilka wariantów, dzięki czemu świetnie sprawdza się w przypadku dzieci od lat 6 do nawet 11 lat. Gra w Rach ciach może być świetną rozgrzewką przed odrabianiem lekcji.

Węże i drabiny

Ta niedroga gra to przykład rozrywki, w której ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jeżeli tradycyjne zasady gry nie będą dla Was wystarczające, możecie ustalać własne reguły. Naszą ulubioną, którą wprowadzamy na zajęciach w Stacji Język, jest: zanim rzucisz kostką, odpowiadasz na pytanie.

Polecamy zastosować tę regułę gry również w domu. Dziecko może w ten sposób powtórzyć zagadnienia na sprawdzian w szkole. Jeśli akurat nie trzeba nic utrwalać, możecie podpytać się w trakcie gry o słówka z angielskiego lub puścić wodze fantazji i zadawać sobie dowcipne pytania.

Bilety na warsztaty do Stacji Język

Kilka razy do roku organizujemy w Stacji Język różne warsztaty. Są takie związane z Halloween czy Bożym Narodzeniem, ale zdarzają się wydarzenia o tematyce niezwiązanej ze świętami. Warto śledzić nasz fan page, by być na bieżąco.

Więcej o warsztatach w Stacji Język przeczytasz tutaj: Warsztaty językowo-kulturowe.

prezentownik 2022

Maty do jogi dla dzieci

Dzięki obecności mat w Stacji Język dzieci mają okazję w trakcie zajęć nie tylko ruszyć głową, ale i całym ciałem. Taka mata może mieć mnóstwo zastosować, a najprostszym będzie zabawa w jogę: dziecko przyjmuje wybraną przez siebie pozycję i bierze udział w wyzwaniu, ile słówek potrafi podać, pozostając w tej pozycji. Sprzyja to koncentracji, a przy okazji wspiera kręgosłup malucha. W ten sam sposób możecie pobawić się w domu. W Stacji Język Kids korzystamy z mat Edumaty: Sklep Edumaty.

Vabang

To nasze ostatnie odkrycie – ilu to dostarcza emocji! W zestawie znajduje się grająca i świecąca lampka, która mierzy czas na wykonanie zadania, oraz karty z obrazkami. Jak grać? Jak tylko podpowiada nam wyobraźnia! W młodszych grupach przeważnie liczymy, ile skojarzeń dana grupa potrafi podać do karty, a w starszych – układamy zdania. W domowych warunkach bez problemu zrobicie podobnie.

Gry typu bingo, memory

W te gry zagracie z wykorzystaniem każdego z języków. Mechaniki tego typu zostały już powtórzone wielokrotnie w różnych odsłonach, dlatego warto poszukać szaty graficznej, która pokazuje ulubione postaci dziecka. Jeżeli nie ma konkretnych zainteresowań, to z pomocą przyjdzie choćby sklep Tiger i dostępne tam za niewielką cenę gry.

Więcej gier planszowych, które pomogą dziecku w angielskim, znajdziesz tutaj: Co pod choinkę dla dziecka?

Co kupić dziecku na święta

Tradycyjne karty do gry

Czasem pomysłów nie trzeba szukać daleko. Tradycyjne karty to najprostsze, a często najbardziej zaskakujące rozwiązanie na każdą kieszeń. Na zajęciach najczęściej gramy w starą dobrą grę w wojnę, gdzie po wygranej rundzie zwycięzca w nagrodę odpowiada na pytanie lub nazywa obrazek.

Książki pod choinkę dla dzieci

Książki są zawsze dobrym pomysłem. Jeżeli chcesz wesprzeć swoje dziecko w nauce języka angielskiego za sprawą takiego prezentu, kliknij tutaj: Książki po angielsku dla dziecka i sprawdź, które książki będą najlepszym wyborem.

Życzymy owocnych zakupów, a przede wszystkim – ciepłych i udanych świąt!

 

0 0 votes
Article Rating