Jak może widzieliście na fan page Stacji Język, uczniowie naszej szkoły korespondują z brytyjską rodziną królewską i Elfami Mikołaja. W ten sposób pokazujemy dzieciom różne drogi do nauki angielskiego, jak również gwarantujemy emocje podczas zajęć – a dobre emocje w trakcie uczenia się świetnie przekładają się zapamiętywanie językowych zagadnień.

Do tej pory otrzymaliśmy:

  • 3 odpowiedzi na listy od Elfów Mikołaja
  • odpowiedź na życzenia urodzinowe od księcia Louisa, syna księcia Williama i księżnej Kate)
  • życzenia świąteczne od Rodziny Cambridge
  • podziękowanie za życzenia z okazji 40. urodzin księżnej Kate
  • odpowiedź na życzenia z okazji Platynowego Jubileuszu od królowej Elżbiety II.

Dlaczego wysyłanie listów do rodziny królewskiej ma taką wartość?

Wystarczy oddać głos naszym uczniom, którzy zgodnie twierdzą: „Mega satysfakcja, że chciało im się akurat na nasze listy odpowiedzieć!”. Ma to też wymiar edukacyjny.

Pisanie listów z rodziną królewską

  • Dzięki pisaniu listów do Mikołaja, Elfów czy rodziny królewskiej dzieci nie tylko ćwiczą samą umiejętność pisania listów, ale też zauważają, jak ważna jest nauka języka obcego. Bez znajomości angielskiego nie dogadaliby się z Elfami albo nie mogli wysłać pozdrowień królowej.
  • Pisanie listów, które wysyłamy w różne miejsca na świecie, sprawia, że uczniowie dużo bardziej się przykładają niż przy typowych ćwiczeniach wypowiedzi pisemnych. Przecież nikt nie chce, żeby ktoś ważny zauważył błąd. Gdy przychodzi odpowiedź, czujemy frajdę i ekscytację – zostaliśmy wyróżnieni! A oprócz tego mamy super ćwiczenie czytania na głos, słuchania oraz czytania ze zrozumieniem i tłumaczenia.
  • Uczniowie wzbogacają swoją wiedzę o różne ciekawostki kulturowe. Zawsze przy takiej okazji nawiązuje się ciekawa dyskusja – dzieci mają milion pytań o codzienne życie w Pałacu Buckingam.

Kartek i listów wysłaliśmy oczywiście dużo więcej i nie na wszystkie dostajemy odzew. I właśnie dzięki temu każda odpowiedź to takie wyróżnienie i radość. 🙂

Przeczytaj również: Dziecko w kontakcie z językiem angielskim w wakacje. To proste!

Czy Twoje dziecko chciałoby do nas dołączyć? Wstąp do zakładki Stacja Język Kids i dowiedz się więcej. Zapraszamy!

 

5 1 vote
Article Rating