Warsztaty językowo-kulturowe dla dzieci w Stacji Język organizujemy z okazji różnych świąt: między innymi na Halloween, Boże Narodzenie i Wielkanoc.

Zajęcia są związane z kulturą i świętami albo poruszają tematy, które są dla dzieci wyjątkowo ciekawe, a nie ma dla nich miejsca na zwykłych lekcjach – piraci, kosmos, dinozaury… Zdarza się, że nie tylko dla maluchów jest to fascynujące. 😉

Warsztaty językowo-kulturowe, w zależności od wieku i poziomu językowego uczestników, prowadzimy w całości lub tylko częściowo w języku angielskim.

Co dajesz swojemu dziecku, zapisując go na takie warsztaty? Nie tylko naukę angielskiego!

Zalety warsztatów językowo-kulturowych w Stacji Język

● Na takich zajęciach spotykają się dzieci z różnych grup, które się nie znają. To doskonała okazja do zawarcia nowych przyjaźni oraz pracy nad nieśmiałością i wszystkimi kompetencjami społecznymi.


● Gry i zabawy często prowadzimy po łączeniu dzieci w grupy. Uczą się więc współpracy i przełamują strach/wstyd przed mówieniem przy obcych w języku obcym.


● Dzieci czują się bezpiecznie – nie przekraczamy ich granic, zero presji! Żadnego malucha nie zmuszamy do czynnego udziału we wszystkich aktywnościach. Ola nie chce pokazywać haseł w kalamburach? Żaden problem, może tylko odgadywać hasła. Może się oswoi i następnym razem będzie miała ochotę zaangażować się w inny sposób.

Zdarzały się już takie przypadki: dziecko na warsztatach Halloween nic nie pokazywało w kalamburach, tylko odgadywało, nie wychodziło na środek… A na warsztatach Christmas było najbardziej aktywnym uczestnikiem i wyrywało się na środek. Myślę, że wynika to z tego, że wcześniej upewniło się, że to tylko zabawa, bez oceniania, wyśmiewania itp.


● Pobudzamy kreatywność dzieci. Nasze warsztaty często łączą praktykę języka z eksperymentami chemicznymi oraz projektami DIY – dzieci wówczas nie otrzymują od nas gotowych instrukcji do wykonania, tylko różne propozycje czy sugestie. Same decydują czego i w jaki sposób użyć do wykonania swojej pracy. Uczy ich to nie tylko kreatywności, ale również daje poczucie sprawstwa i kontroli.


● Aspekt językowy – podczas wykonywania prac plastycznych oraz biorąc udział w grach dzieci osłuchują się z językiem i zauważają jego praktyczne zastosowanie. Dodatkowo na warsztatach tematycznych poznają słówka, których raczej w szkolnych podręcznikach nie spotkają.


● Maluchy poznają inne kultury i zwyczaje, uczą się otwartości i tolerancji.


● Co najważniejsze: warsztaty w Stacji Język to zawsze dobra zabawa! Dla prowadzących też. 🙂

Dzieci uwielbiają te warsztaty

Bardzo się cieszymy, że najmłodsi uczniowie Stacji Język tak polubili te zajęcia. Może Twoje dziecko też nie będzie mogło się ich doczekać? Oto wiadomości, które dostajemy po warsztatach:

Dziecko (2 klasa) polubiło angielski, a co ważniejsze – przestało się bać i migać od angielskiego w szkole.

Dziecko (4 klasa) tak się zainspirowało aktywnościami, które były na zajęciach, że przygotowało podobne w domu i zrobiło warsztaty dla młodszego rodzeństwa.

Rodzeństwo, które uczęszczało na warsztaty w domu zaczęło “bawić się w angielski”.

Jak zapisać swoje dziecko na warsztaty językowo-kulturowe w Stacji Język? Obserwuj nasz fan page: Stacja Język, tam zawsze ogłaszamy, że warsztaty ruszają. A nasi uczniowie dostają tę informację na lekcjach jako pierwsi. 🙂 Do zobaczenia!

5 1 vote
Article Rating